Gra planszowa > Centrum Handlowe

Centrum Handlowe

To gra, która pozwoli Ci na zbudowanie włanego imperium handlowego. Rób zakupy i wypatruj dobrych miejsc na postawienie nowego sklepu. 

Zasady gry

1.Gracze poruszają się w prawo o 1-5 pól, zgodnie z ilością oczek wyrzuconych na kostce. Jeśli graczowi wypadnie 6 oczek to on sam wybiera o ile pól się porusza (1-5 pól). Jeśli klientowi (pionek sterowany prze bank, bez mozliwości kupowania boksów) wypadnie 6 oczek to porusza się o 6 pól.
2.Dodatkowi klienci są usuwani z planszy po dotarciu na pola "Wejście" (po zrobieniu 1 okrążenia).
3.Każdy z graczy musi się zatrzymać na polu "Dyrekcja C.H." i zapłacić czynsze, nawet gdy wyrzuci więcej oczek. Czynsz wynosi po 100 zł od każdego boksu.
4. Pożyczkę można otrzymać tylko wtedy, gdy ma się kartę "Zdolności Pożyczkowej". Spłatę odsetek dokonuję się we własnej kolejce przed rzutem kostką. Spłaty kredytu można dokonać w dowolnym momencie własnej kolejki.
5.Po turze graczy bank porusza wszystkimi klientami i wypłaca za nich wartość zakupów.
6.Z "Placu zabaw" gracz zabierze swoje dziecko, gdy wyrzuci parzystą liczbę oczek. Dopóki tego nie zrobi czeka i płaci 200 zł na kolejkę.
7.Ulepszać swój sklep można po wykupieniu wszystkich jego boksów. Zdarzenia z kart losowych nie stosują się do tej zasady.
8.Każdy z graczy zaczyna mając 2 banknoty każdego rodzaju i z kartą "Zdolność Kredytowa" na 100 000 zł
9.Jeśli graczowi brakuje pieniędzy może wystawić na aukcję swoje boksy. Bank nie bierze udziału w żadnych aukcjach.